Hogyan kell ezt kiszámolni e ∗ d ≡ 1 (mod 10800)? Ha az e=11


2017. máj. 12. 22:05
 1/1 anonim ***** válasza:
11 és 10800 relatív prímek, úgyhogy Euler tétele szerint 11^fi(10800) kongruens 1-gyel modulo 10800. fi(10800)=10800*(1-1/2)(1-1/3)(1-1/5)=2880. Tehát 11^2880 kongruens 1-gyel modulo 10800. Ezt felírhatod úgy, hoyy 11*11^2879, vagyis d=11^2879 egy jó megoldás. Mivel 11 és 10800 relatív prímek, az összes megoldás: 11^2879+k*10800, ahol k egy egész szám.
2017. máj. 12. 22:42