Mit csináljak, ha a számológépem nem tudja kiszámolni a nagyobb műveleteket, pl 87 alatt a 2?

2017. máj. 7. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mit jelent az hogy 87 alatt a 2?
2017. máj. 7. 16:42
 2/14 anonim ***** válasza:

#1


Kombinációt, 87 alatt a 2 = 87*86 / 2 ami 87 elem másodosztályú kombinációinak számát adja meg.

2017. máj. 7. 17:08
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 Az 5-ös lottón pl. 90 alatt az 5 lehetőséged van tippelni.
2017. máj. 7. 17:13
 4/14 anonim ***** válasza:

Elnézést *_*, erről a jelölésről még nem hallottam. 87!-t kellene elosztani 85!*2!-al, gondolom ott akad el a számológép hogy a 87! irdatlan nagy szám, s nem járja meg az eszét hogy leegyszerűsítse.



Soha nem használtam még ilyenre számológépet, de most megpróbáltam :D.


Az enyém simán elvégezte. Canon F-715SG számológép, 2000 ft-s.

2017. máj. 7. 17:24
 5/14 anonim ***** válasza:
Az eredmény 3741-lett*.
2017. máj. 7. 17:24
 6/14 A kérdező kommentje:
Az enyém egy 37 éves gép, bár mindent tud, akkoriban csúcs volt, de most ez kifogott rajta. :)
2017. máj. 7. 17:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezek nem elsődleges dolgok, pl. szinus 31,5°-ot gondolom tökéletesen megmondja, vagy a ln7-et, amiket nem tudsz 10 másodperc alatt kitalálni azt kell tudja, persze jól jönnek az extrák is, csak nem nélkülözhetetlenek!
2017. máj. 7. 17:49
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 De, azok, mert az érettségin lehet ilyen számolás. Volt egy eset hogy 5 alatt a 2 / 87 alatt a 2. Ez egy valószínűség, de a megoldókulcsban csak ez így szerepel, aztán a megoldás kerekítve, de hogy hogy kell kiszámolni gép nélkül az nem.
2017. máj. 7. 18:04
 9/14 Progresszor válasza:

Na egy kis számolás technika: Ha az (A alatt B)-ben a B kicsi vagy az A-B kicsi, akkor legegyszerűbb az alábbiak szerint számolni:


Vegyük a te példádat: (87 alatt 2) = 87!/(85!*2!)

ÁMDE: 87!/85! = 87*86 = 7482; 2! = 2

Azaz: (87 alatt 2) = 7482 / 2 = 3741

Megj: (87 alatt 2) = (87 alatt 85);

2017. máj. 8. 15:21
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 87!/85! = 87*86, mi alapján 86 az utolsó szám?
2017. máj. 8. 15:32
1 2