Mit csináljak, ha a számológépem nem tudja kiszámolni a nagyobb műveleteket, pl 87 alatt a 2?

2017. máj. 7. 16:33
1 2
 11/14 Progresszor válasza:

Nos:

87! = 87*86*85*84*....3*2*1

85! = 85*84*....3*2*1

Azaz 85!-ral egyszerűsítesz

2017. máj. 8. 15:47
 12/14 anonim ***** válasza:

"#7 De, azok, mert az érettségin lehet ilyen számolás. Volt egy eset hogy 5 alatt a 2 / 87 alatt a 2. Ez egy valószínűség, de a megoldókulcsban csak ez így szerepel, aztán a megoldás kerekítve, de hogy hogy kell kiszámolni gép nélkül az nem."


Ezek nagyon egyszerűek.. Nem kell ide számológép, azért írtam hogy nem elsődlegesek mert az általad említett feladatot is 1 perc alatt ellehet végezni lapon, de megnézném hogy te a sinus 37,45°-ot hogy számolod ki. Ide nem kell semmi számológép rohadt egyszerű kombinatórika.... Ennél egyszerűbb feladatokat kitalálni nem lehetne.. Nehogy azt mond hogy neked ez nem megy.. 5 alatt a 2, az 5!/3!*2!=5*4/2=10...

2017. máj. 8. 16:04
 13/14 A kérdező kommentje:
x12 Most leírtam így papírra, de vannak dolgok amik egyszerűen nem mennek. Nem gyakorlom ezeket nap mint nap, elfelejtem, nem látom meg az összefüggéseket.
2017. máj. 8. 16:27
 14/14 A kérdező kommentje:
De most már persze világos, csak kellett egy kis idő. Viszont a bonyolultabb feladatok biztos nem mennek, utálom is őket. :D
2017. máj. 8. 16:28
1 2