FIZIKA: hogyan lehet testnek kiszámolni a sebességét ha tudjuk a tömegét és hogy hány Joule hatására gyorsul?


2017. máj. 1. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Konkretizálva a példát egyszerűbb lenne szerintem megoldót találni rá...
2017. máj. 1. 11:00
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy 5 kg tömegű test mekkora sebességre gyorsul fel 7J munka befektetése árán vizszintes talajon, súrlódást nemszámitva.
2017. máj. 1. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:

a 7J az a mozgási energia megváltozására fordítódik (ha nincs súrlódás


7=0.5*5*v^2

7=2.5*v^2

v^2=14/5

v=gyök(14/5)

2017. máj. 1. 14:19
 4/4 anonim ***** válasza:
az alap összefüggés , amit az előbb kiszámolva láthatsz az-az E = 1/2 * m * v^2
2017. máj. 3. 16:25