S=10cm a=4m/s2 Hogyan lehet kiszámolni a v-t azaz a sebességet?

2017. febr. 12. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:

a=a

v=a*t+v0

x=0.5*a*t^2+v0*t+x0


0.1=0.5*4*t^2 (feltételezem a kezdeti sebesség és az elmozdulás is 0)

0.05=t^2

t=0.2236


v=a*t+v0

v=4*0.2236+0=0.8944 m/s ha nem tévedek

2017. febr. 12. 13:21
 2/2 anonim ***** válasza:

s=0,1m

s=v*t+(a/2)*t^2

a=v/t ---> v=a*t


s=a*t^2+(a/2)*t^2=(3/2)a*t^2

behelyettesítés:

0,1=6*t^2

t=sqrt(0,016)=0,129s


v=a*t=4*0,129=0,516 m/s

Ell.:

s=v*t+a/2*t^2=0,516*0,129+(4/2)*0,129^2=0,0998~0.1

2017. febr. 12. 13:35