Fizika órán a fent említett feladatot kaptuk, viszont nem tanultuk még hogy milyen képlettel tudnánk ezt megoldani.
Pontosabban:
s:625 méter
t: ?
v: ?
a: 2 méter/secundum négyzet
Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2016. okt. 22. 14:21
1/2 anonim válasza:
A gyorsulás definíció szerint
a=dv/dt.
A "d" alatt most érts deltát, azaz változást. (Igazából deriválni kéne, de ezt hagyjuk most).
Ebből v=a*t, ha zérus a kezdősebesség.
A megtett útra a négyzetes úttörvény igaz:
s=(a/2)*t^2.
Ez igazából integrálással jön ki, de ezt hagyjuk.
Szóval ebből kifejezed az időt:
t=gyök(2s/a).
Ismert az s és az a. Ebből megvan a t.
Ezt visszaírod az előző képletbe:
v=a*t.
Érthető?
Ezek a képletek zérus kezdősebességre igazak, továbbá feltételezik, hogy a gyorsulás időben konstans.
2/2 anonim válasza:
Roppant egyszerüen kiszámitom neked. Út=gyorsulás fele x idő négyzet=1x25 négyzet=625. Vagyis t=25 sec. v=axt=2x25=50m/s. Másképp:v=s/t,vagyis átlagsebesség =pillanatnyi sebesség fele, vagyis 625/25=25m/s vagyis jól számoltam.