Hogyan tudom kiszámítani ezeket?


sebesség és gyorsulás

az alapképletet tudom



2014. okt. 29. 12:29
 1/3 tatyesz ***** válasza:
leírnál egy konkrét feladatot, aminél nem tudod kiszámítani?
2014. okt. 29. 13:31
 2/3 A kérdező kommentje:

sebesség képlete: v=s/t

de mi van ha nekem nem a v kell

2014. okt. 29. 13:34
 3/3 anonim ***** válasza:

" v=s/t "


Átrendezed az egyenletet.



t-vel szorozva mindkét oldalt.


v*t = s (Ez az s képlete)


Osztod v-vel mindkét oldalt.


t = s/v (Ez a t képlete)

2014. okt. 29. 13:38