Hogyan kell ezeket a hatványokat kiszámítani?

e^-2, e^1/2, e^-1/2 ^-hatvány
2010. jan. 10. 15:04
 1/3 A kérdező kommentje:
ha negatív hatványon van negatív lesz?, valami szabály?
2010. jan. 10. 15:06
 2/3 anonim válasza:

Hatványozás eredménye nem lehet negatív!

Ezért kell gyakran abszolutértékbe tenni a végeredményt és ezért keletkeznek hamis gyökök.


[link]


Itt minden le van írva, amit tudnod kell.

2010. jan. 10. 15:16
 3/3 anonim válasza:

e^-2 = 1/e^2

e^1/2 = négyzetgyök e az elsőn = gyök e

e^-1/2 =1/négyzetgyök e az elsőn = 1/gyök e

2010. jan. 11. 13:49