e^-2, e^1/2, e^-1/2 ^-hatvány2010. jan. 10. 15:04
1/3 A kérdező kommentje:
ha negatív hatványon van negatív lesz?, valami szabály?
2010. jan. 10. 15:06
2/3 anonim válasza:
Hatványozás eredménye nem lehet negatív!
Ezért kell gyakran abszolutértékbe tenni a végeredményt és ezért keletkeznek hamis gyökök.
Itt minden le van írva, amit tudnod kell.
3/3 anonim válasza:
e^-2 = 1/e^2
e^1/2 = négyzetgyök e az elsőn = gyök e
e^-1/2 =1/négyzetgyök e az elsőn = 1/gyök e