Az mindegy hogy hatványokat szorozzuk, vagy a szorzást hatványozzuk?

Lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de hiányoztam amikor ezt vettük és kicsit nem vágom :D
2011. okt. 10. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Írj már egy példát, hogy gondolod!
2011. okt. 10. 22:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy műveletet nem lehet műveltetni. :)

Azaz szorzást hatványozni. A köznyelvben lehet értelme.


De tényleg írj egy példát.

2011. okt. 10. 22:55
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát, az van itt hogy

Szorzást úgy hatványozunk, hogy a tényezőit külön-külön hatványozzuk.

Azonos kitevőjű hatványokat úgy szorzunk, hogy az alapokat összeszorozzuk, majd hatványozzuk.


Ebből valahogy kisütöttem, hogy az mindegy, hogy a hatványt szorozzuk, vagy a szorzást hatványozzuk.


Hű, lehet tényleg nagyon hülye vagyok, de nem értem.

2011. okt. 10. 22:58
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

"Szorzást úgy hatványozunk, hogy a tényezőit külön-külön hatványozzuk."


Ez igaz. Pl. (2*5)^3=10^3=1000

..............2^3*5^3=8*125=1000


"Azonos kitevőjű hatványokat úgy szorzunk, hogy az alapokat összeszorozzuk, majd hatványozzuk."


Ez is igaz: Pl. 3^2*5^2=9*25=225

................(3*5)^2=15^2=225

2011. okt. 10. 23:07
 5/7 k.lau13 ***** válasza:

egyforma kitevőnél biztos mindegy... ha van például 4 a másodikon meg 3 a másodikon az úgy 4 a másodikon = 8 3 a másodikon =6.


8+6=14


de ha ezt úgy számolod, h 4+3 a másodikon, azt már úgy kell számolnod, hogy a (4+3)-at zárójelbe teszed, mert ha nem, akkor csak a hármat veszed a másodikon, a négyet nem. Ha viszont bezárójelezed, akkor az megint 14.


ha viszont más a kitevő, akkor nem mindegy: például:


4 a harmadsikon + 5 a másodikon, akkor:


4 a harmadikon= 64


5 a másodikon= 25


64+25=89.


ez a jó eredmény. ha viszont ilyenkor összeadód a kitevőket, ezt kapod:


3+2=5, tehát 5 a kitevő.. Így tehát:


4 az ötödiken + 5 az ötödiken=


4 az ötödiken= 1024


5 az ötödiken= 3125


1024+3125=4149


tehát ha megegyeznek a kitevők, akkor mindegy, ha viszoint különböznek a kitevők, akkor nem mindegy, mert teljesen más eredményt fogsz kapni.... remélem, érthetően írtam le, és remélem, a kérdésedre válaszoltam

2011. okt. 11. 17:54
 6/7 k.lau13 ***** válasza:

jash nem bocsi én az összeadást írtam. szorzásnál egyáltalán nem mindegy:


például:


4 a másodikon * 3 a másodikon=


4 a másodikon= 16


3 a másodikon= 9


16*9=144


viszont ha a szorzást hatványozod, mást kapsz:


4*3 a másodikon:


3 a másodikon: 9


4*9= 36


vagy még akkor is, ha zárójelbe teszed:



(4*3) a másodikon=


4*3=12


12 a másodfikon= 24...


tehát egyáltalán nem mindegy...


az előző válaszomat meg ne nézd, mert hülyeség...



am sztem kérd meg a matek tanárodat, sztem elmagyarázza, biztos megérti, h hiányoztál... nekem is rengeteg bajom volt ezzel mikor tavaly tanultam.....

2011. okt. 11. 17:59
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) Már kezdem kapiskálni de majd akkor beszélek a matektanárral is :)
2011. okt. 11. 21:23