Egy test 20 m magasból szabadon esik. Mekkora sebességgel ér földet és mennyi idő múlva?2013. okt. 25. 20:57
1/4 anonim válasza:
g = 9,81 m/s^2 gyorsulással tesz meg 20 métert.
h = g*t^2 / 2
--> t = gyök(2*h/g) = 2,02 s, kb. 2 s
v = g*t = 19,8 m/s
-KA-
2/4 A kérdező kommentje:
egy kicsit érthetőbben?
2013. okt. 25. 21:06
3/4 anonim válasza:
Kéred szépen, ugye? És köszönöd ezt is.
Szabadon eső test út-idő törvénye a négyzetes úttörvény. g = 9,81 m/s^2 egyenletes gyorsulással mozog, a megtett út egyenesen arányos az eltelt idő négyzetével - ezért négyzetes. h = g*t^2 / 2. Ki lehet mérni.
Szabadon eső test sebesség-idő törvénye egyenes arányosság törvény, a pillanatnyi sebasség egyenesen arányos az eltelt idővel. v = g*t
-KA-
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagy segítség volt!
2013. okt. 26. 06:29