Fizikából írásbeli lesz. Hogyan lehet ezeket kiszámítani, ha tudtok képletet jó lenne. Fizika?

Egy test 20 m magasból szabadon esik. Mekkora sebességgel ér földet és mennyi idő múlva?
2013. okt. 25. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

g = 9,81 m/s^2 gyorsulással tesz meg 20 métert.


h = g*t^2 / 2

--> t = gyök(2*h/g) = 2,02 s, kb. 2 s


v = g*t = 19,8 m/s


-KA-

2013. okt. 25. 21:02
 2/4 A kérdező kommentje:
egy kicsit érthetőbben?
2013. okt. 25. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Kéred szépen, ugye? És köszönöd ezt is.


Szabadon eső test út-idő törvénye a négyzetes úttörvény. g = 9,81 m/s^2 egyenletes gyorsulással mozog, a megtett út egyenesen arányos az eltelt idő négyzetével - ezért négyzetes. h = g*t^2 / 2. Ki lehet mérni.


Szabadon eső test sebesség-idő törvénye egyenes arányosság törvény, a pillanatnyi sebasség egyenesen arányos az eltelt idővel. v = g*t


-KA-

2013. okt. 25. 21:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagy segítség volt!
2013. okt. 26. 06:29