Kiwikee17 kérdése:

Ìrásbeli osztás Van egy tört, pl a 1/7. Na most oké, hogy a számológépbe bepötyögve kijőn a 0.1428 mint osztás eredménye. De írásbeli osztással mi hogy jön ki? Nagyon szépen kérek valakit vezesse le mert nem értem.

2013. okt. 5. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

1/7 = 1:7=0,14288...

10

30

20

60

60

Végtelen tizedes tört, a 8-as állandóan ismétlődik.

2013. okt. 5. 17:23
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló voltam, a 10,30,20,60,60=maradékok

1/7 = 1:7=0,14288...

------10

-------30

--------20

---------60

----------60

Végtelen tizedes tört, a 8-as állandóan ismétlődik.

2013. okt. 5. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:
Így sem jó, mindegy, gondolom tudod hogy kell egymás alá írni.
2013. okt. 5. 17:25
 4/4 anonim ***** válasza:

csak hogy szebb és átláthatóbb legyen :))

1/7=0,142(8)

10

-30

--20

---60

----60

2013. okt. 5. 17:55