Arra lennék kíváncsi, hogy az n alatt a k hogyan számítható ki, számológéppel?
Pl. 4 alatt a 2 Mit üssek be, mi után?
Előre is köszönöm!
2013. okt. 9. 18:51
1/9 anonim válasza:
attól függ hogy van e rajta ilyen funkció
ha nincs akkor kénytelen vagy faktoriálisokkal kiszámolni
2/9 A kérdező kommentje:
Elég jó minőságú sztem van...
2013. okt. 9. 18:57
3/9 A kérdező kommentje:
Hahó, valaki?
2013. okt. 9. 19:02
4/9 A kérdező kommentje:
Segítség!!!
2013. okt. 9. 19:13
5/9 anonim válasza:
Olyan gombot keress, hogy nCr. Nekem ez a shift (2ndF) + osztás gomb.
Beütni pedig 4 nCr 2 = 6
De ha nincsen ilyen gomb akkor n allatt k --> n!/(k!*(n-k)!)
4!/(2!*(4-2)!) = 4!/(2!*2!) = 24/4 = 6
17/F
6/9 anonim válasza:
Ez nem kiabálás kérdése, végső kétségbeesésedben előveheted a számológép használati utasítását, vagy ha már eldobtad, rákereshetsz a neten. Az ilyesmit minden számológépen másképp lehet megoldani, nem olyan könnyű bedobni valami általános választ úgy, hogy csak hahózol, és még a típusát sem vagy hajlandó beírni.
7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :))
Utolsó válaszoló:
Nekem ez fontos dolog volt és hosszúnak tűnt az az idő amíg senki sem adott választ.
Látom nagyon unatkozol, nincs más dolgod mint belekötni jelentéktelen dolgokba, ezt nevezem. Irigylem, hogy ennyi időd van. Na, de sebaj...:)
2013. okt. 9. 20:31
8/9 anonim válasza:
Baromira tévedsz, éppen neked próbáltam segíteni, hogy tudnád picit értelmesebben feltenni a kérdést, de még ezt se veszed észre. Így nagyon nehéz segíteni valakinek, és mivel nem unatkozom, keresek is mást, akinek tényleg lehet.
9/9 anonim válasza:
Én úgy gondolom lehetne válaszlni is az ilyen kérdésekre, mert még ha nem is biztos, megoszthatnád, mondjuk a te számológépeden, hogy van, hátha, és esetleg megkérdezhetnéd a kérdező gépének típusát. Ehelyett az okoskodás, kioktatás megy. Ezért felesleges feljönni erre az oldalra, biztos vannak körülötted emberek akik büszkék rá, h te mennyire tudsz mindent és mindig látod, és meg is mondod, mit h kéne, kellett volna, ezért amondó vagyok, h éld ki ezt velük, ne itt, köszi... engem is idegesítenek az ilyen típusú válaszok a kérdéseim alatt, csak felesleges időfecsérlés, ráadásul amire már érkezett 2-3 válasz, viszont haszontalanok, a többi ember lehet kevésbé néz rá, mint arra a kérdésre ami még megválaszolatlanul csüng.