1.)Mekkora volt a háztetőről lecsúszó hó gyorsulása, ha 3 s alatt ért a tetőgerincről a 4,5méterre lévő csatornáig?
2.)Egy gépkocsi induláskor 2m/s^2 állandó gyorsulással 50 m-es úton gyorsít. Mekkora lett a végsebesség?
2014. okt. 19. 14:27
1/2 anonim válasza:
s= a/2 *t^2 négyzetes úttörvény képletét gondolom ismered, ide behelyettesítesz például a kettesnél 50=2/2 *t^2 t=sqrt(50) és v=a*t azaz a végsebesség =2*sqrt(50)
az első feladatnál 4.5=a/2 *3^2 tehát 4.5*2/9=1=a [m/s^2]
((lejtő menti gyorsulást egyébként úgy tudsz számolni hogy ha tudod a a lejtő és a vízszintessel bezárt szögét (fi) akkor a*sin(fi) lesz a lejtő menti gyorsulás rá merőleges (tehát függőleges) pedig a*cos(fi) ezzel nem hiszem hogy most fogtok számolni))
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom
2014. okt. 20. 09:53