Aki megtudná mondani nekem, hogy ez hogy kell kiszámolni azt megköszönném:Egy jármű egyenes pályán haladva 1 perc alatt négyszeresére növeli a sebességét, mialatt 800 m utat tesz meg. Mekkora volt a kezdeti sebessége?


2014. okt. 20. 17:22
 1/1 Angelo84 ***** válasza:

s = v0*t + a/2*t^2


a = delta(V)/delta(t)

a = (4*v0-v0)/60sec= (1/20)*v0/sec


s = 800m

t = 1 perc = 60 sec


behelyettesítesz, rendezgetsz, és elvileg kijön a v0. ha minden igaz (16/3) m/s jön ki.


sok sikert

2014. okt. 20. 19:27