2014. okt. 20. 17:22
1/1 Angelo84 válasza:
s = v0*t + a/2*t^2
a = delta(V)/delta(t)
a = (4*v0-v0)/60sec= (1/20)*v0/sec
s = 800m
t = 1 perc = 60 sec
behelyettesítesz, rendezgetsz, és elvileg kijön a v0. ha minden igaz (16/3) m/s jön ki.
sok sikert