IstiK kérdése:

Egy farönköt elindítanak a hegyoldalról 21,6 km/h sebességgel. A farönk 0,5 m/s2 gyorsul. Mikor éri el (hány másodper múlva) a farönk a 43,2 km/h sebességet?


2016. okt. 23. 21:25
 1/6 Arp Du ***** válasza:
100%

v(0)=21,6 km/h= 21,6/3,6 m/s= 6m/s

v(t)=43,2 km/h= 43,2/3,6 m/s= 12m/s

delta v= 12-6 m/s


a=delta v/delta t

0,5=6/t

2016. okt. 24. 06:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól számoltam:

0,5*2*21,6= 43,2 sec kell neki.

2016. okt. 24. 16:06
 3/6 Arp Du ***** válasza:

sebesség változás= 43,2 km/h - 21,6 km/h= 21,6 km/h= 6 m/s

gyorsulás= seb.változás/idő

átalakítva:

idő=seb.változás/gyorsulás= 6m/s / 0,5m/s2= 12 s (másodperc)

2016. okt. 24. 21:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg, köszi, ez nekem is hasznos volt! :)
2016. okt. 24. 22:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is nagyon köszönöm
2016. okt. 25. 16:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ott van a fatolvaj, akkor már csak a faszállító autón fogja elérni maximum, az pedig függ attól, hogy hol van a legközelebbi aszfaltozott út :D
2018. máj. 24. 14:11