Soros kapcsolásban U1=4,8v R2=300ohm U=12V
Mennyi U2 I1 I2 I Re R1?
Ezek közül csak azt kellene hogy, hogyan kell kiszámolni az Re és az R1 a többi ez után menni fog
Aki segít annak előre is meg köszönöm :))
2017. máj. 11. 20:41
1/2 anonim válasza:
R₂-n 12 V – 4,8 V = 7,2 V esik, ez U₂.
I=U/R → az R₂-n folyó áramerősség 7,2 V : 300 Ω = 0,024 A
Mivel soros kapcsolás, az áramkör minden elemén ugyanakkora erősségű áram folyik. Nincs I₁ és I₂. R₁-en és R₂-n is ugyanakkora I áram, azaz 0,024 A folyik.
R=U/I → R₁ = 4,8 V : 0,024 A = 200 Ω
Soros kapcsolás, az eredő ellenállás a két ellenállás összege: 500 Ω
Ellenőrzés:
12 V : (200 Ω + 300 Ω) = 12 V : 500 Ω = 0,024 A
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom :))
2017. máj. 14. 22:52