Urban Era kérdése:

Trigonometriai feladatok! Valaki segít?


Magantanuló vagyok, nem ertem hogy kell megoldani ezeket:

a) Egy derékszögű háromszög átfogója 20 cm-es és az egyik szöge 40°-os. Számítsd ki a befogók hosszát!

b) Egy derékszögű háromszögben ismert a 18 cm-es befogó és a mellette lévő 18°-os szög. Határozd meg a másik befogó és az átfogó hosszát!

c) Egy derékszögű háromszög két befogójának hossza 12 cm és 20 cm. Mekkorák a háromszög szögei?

d) Egy derékszögű háromszög 17 cm-es befogójával szemközti szöget keressük, ha tudjuk, hogy az átfogója 25 cm hosszú.

e) Egy derékszögű háromszög egyik befogója 8 cm, a másik befogója 13 cm. Határozd meg a háromszög hiányzó oldalát és szögeit!



2017. máj. 10. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezeket a videókat ismered?

https://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

Innen indulva is sok további videót kapsz.

2017. máj. 10. 21:01
 2/2 anonim ***** válasza:

Cos/sin/tg/ctg

a, cos40=x/20 -> x a 40 fok melletti befogo. Vagy sin40=y/20 y= a 40 fokkal szemkozti befogo.

b, atfogo: cos18=18/x befogo: tg18=y/18

c, 20 oldallal szemkozti szog: tgalfa=12/20 12-vel szemkozti szog: 20/12=tgbeta

d, 17-tel szemkozti szog. Sinalfa=17/25

e. atfofo: 8^2+13^2=c^2

13 -mal szemkozti szog: cosalfa=18/c

8-cal szemkozti szog: 13/x= cosbeta

2017. máj. 11. 09:23