Quattrolove kérdése:

Fizika feladatok lennenek, segitenétek? Csatolom SOS


[link]


[link]



2017. márc. 28. 21:15
 1/5 Tom Benko ***** válasza:
Ezek sima képletbehelyettesítések, nyisd ki a négyjegyűt. (Mondjuk átváltani is kell, pl. a Hgmm-t.) Kezdd el, és ha elakadsz, szólj!
2017. márc. 30. 08:47
 2/5 A kérdező kommentje:
igen, csak képletem nincs sajnos
2017. márc. 30. 18:17
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Négyjegyű?
2017. márc. 31. 09:05
 4/5 A kérdező kommentje:
1-2 kellene... a feladat... tudsz seggiteni? képletet tudsz?
2017. ápr. 1. 21:13
 5/5 Tom Benko ***** válasza:

Átlagos sebesség: v=\sqrt{\frac{3RT}{M}}

Átlagos szabad úthossz: l=\frac{kT}{\sqrt{2}\pi d^2p}

Átlagos ütközésszám: z=\frac{v}{l}

2017. ápr. 2. 20:32