Quattrolove kérdése:

Fizika feladatok, tudjatok a valaszt?

[link]

2017. ápr. 12. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:

1)

Izoterm állapotváltozás során a rendszeren végzett munka megegyezik a rendszer által a környezetnek leadott hővel, tehát:

W = -Q

Ugye p-V diagramban ábrázolva a görbe alatti terület a munkával egyenlő:

W = n*R*T*ln(p1/p2) (megj.: lehet, hogy p2/p1, nem emlékszem már, lehet, hogy a sűrítés miatt pontt fordítva, passz)

Ugye az n anyagmennyiséghez kell a notrigén moltömege (M=14g) és a feladatbeli tömege (m=2g), és n=m/M=1/7 g

R=8.31 azt hiszem

Több adat nincs megadva, így konkrétabb eredményt nem nagyon lehet adni.

2017. ápr. 13. 00:01
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi ! ez is nagy sgítség
2017. ápr. 13. 10:51