Fizikáról lenne szó, a feladatok? A következők. Ezekközül bármelyiket tudjatok, nekem mar az is hatalmam segítség.

az autó egyenletesen ment es fél perc alatt 0,6 km-t tett meg. A) mennyi a gyorsasága m/s es km/h. oraban. B) grafikont kéne rajzolni idő es sebességgel, illetve az út és az időtől függően. C) mennyi ideig tartanu az út ha a gyorsulása 2 m/s lenne ?? D)milyen utat tenne meg ha a gyorsulása 2 m/s lenne? E) a kinetikai energijáját határozzd meg ha a súlya 1400 kg.

2014. máj. 24. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

az inkább sebesség! és v=s/t nem nehéz kiszámolni, v=600m/30s=20m/s elosztod 3,6-at és megkapod km/h-ban.

B a nem világos minek a függvényében kell rajzolni micsodát??

2014. máj. 24. 14:49
 2/6 anonim ***** válasza:

A gyorsaság alatt a sebességet érted? A gyorsulás pedig nem egyenlő a sebességgel! Előbbi mértékegysége m/s^2, utóbbié m/s.


Egyenes vonalú egyenletes mozgásnál a lényeg, hogy út(s)=sebesség(v)*idő(t)

Adott nálad az idő(t=0.5min=30sec) és az út(s=0.6km=600m), ezeket behelyettesíted az előbbi képletbe, és meg is kapod a sebességet(v) m/s mértékegységgel. Tudni kell, hogy 1m/s=3.6km/h , így kész is van az A) rész.

C) feladatnál az út maradt ugyanennyi, a sebesség(v=2m/s) van megadva, behelyettesíted a fenti képletbe, és megkapod az időt(t) másodpercben.

D)-nél kérdés, hogy mégis mennyi idő alatt? Fél perc alatt? Ha igen, akkor adott az idő és a sebesség, összeszorzod őket, és megvan az út.

E) E=(m*v^2)/2, minden adott, számológépbe beírod és kész.

2014. máj. 24. 14:52
 3/6 A kérdező kommentje:
2 grafikont kell rajzolni egyik, idő-sebesség grafikon, a másik idő-út grafikon
2014. máj. 24. 14:53
 4/6 A kérdező kommentje:
A C feladatban a gyorsulásról van szó, amugy nagyon szépen köszönöm :) :D
2014. máj. 24. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
És 0-ról gyorsulna?
2014. máj. 24. 15:09
 6/6 A kérdező kommentje:
nem tudom az nincsen benne a feladatban, de en úgy értelmeztem h nem. szerintem az auto mar ment azzal a sebesseggel amit az A feladatban kiszamitottunk es onnan gyorsult fol.
2014. máj. 24. 16:41