2010. máj. 14. 07:50
2/4 anonim válasza:
Cosinus tétel:
a/sinalfa=b/sinB
3/sin30=b/sin70 /mind2oldalt szorzod sin70'al
6*sin70=b
b=5.6
háromszög területe:
a*b*sinGamma/2=
3*5.6*sin(180-70-30)=
16.54 valami négyzet
3/4 anonim válasza:
Jó előző gondolatmenete, csak lemaradt a /2 a terület kiszámításánál.
A végeredmény: 8.32874921
Meg nem cos, hanem színusztétel, de csak elírás gondolom.
sin 30 = 0.5, ebből már biztos összehozod.
4/4 anonim válasza:
tényleg nem osztottam el 2vel:(
bocsi:D