Egy háromszögben a=3, alfa=30-fok, béta=70-fok. Mekkora a hároszög területe?

2010. máj. 14. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:
máris írom:D
2010. máj. 14. 11:29
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Cosinus tétel:

a/sinalfa=b/sinB

3/sin30=b/sin70 /mind2oldalt szorzod sin70'al

6*sin70=b

b=5.6


háromszög területe:

a*b*sinGamma/2=

3*5.6*sin(180-70-30)=

16.54 valami négyzet

2010. máj. 14. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó előző gondolatmenete, csak lemaradt a /2 a terület kiszámításánál.

A végeredmény: 8.32874921

Meg nem cos, hanem színusztétel, de csak elírás gondolom.

sin 30 = 0.5, ebből már biztos összehozod.

2010. máj. 14. 13:19
 4/4 anonim ***** válasza:

tényleg nem osztottam el 2vel:(

bocsi:D

2010. máj. 14. 14:34