Az ABC háromszögben AB=3, BC=7, CA=6. Mennyivel egyenlő az ABD háromszög területe, ha D eleme (BC) és m (ABC) szög=2m (ADB) szög?

2011. márc. 19. 14:51
 1/6 kanóc ***** válasza:
Mi az az m?
2011. márc. 19. 20:14
 2/6 A kérdező kommentje:
mértéke a szögnek
2011. márc. 19. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:
kicsit érthetőbben nem lehetne leírni? lehet csak én vagyok a hülye:D
2011. márc. 19. 23:49
 4/6 A kérdező kommentje:
az ABC háromszögben B szög 2-szer nagyobb,mint az ADB háromszögben D szög.
2011. márc. 20. 06:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Maskep is ki lehet szamitani igaz lehet nem igy keri a feladat de felhasznalhatod Herobn kepletet: akol


K = (AB+BC+CA)/2


Terulet = negyzetgyok(K*(K-AB)*(K-BC)*(K-CA))

A keplet alapjan K =(3+7+6)/2

K = 8

Terulet =negyzetgyok(8*(8-3)*(8-7)*(8-6))

Terulet =negyzetgyok(8*5*1*2)

Terulet = negyzetgyok(80)

Ez nagyjabol 9 mivel 9*9=81.

2011. márc. 21. 13:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző szerintem nem figyelte, hogy nem ABC háromszög területe a kérdés, hanem ABD háromszög területe.

Sajnos nincs idő a konkrét számolásokat leírni, mert épp melózok, de menetét leírom.


Béta szöget(ABD) ki tudod számolni koszinusztétellel, hiszen mindhárom oldalt ismered:

b^2 = a^2+c^2+2*cos(Béta) ebből kijön a Béta szög.

ADB (legyen Delta) szög ennek kétszerese, de akkor már a BAD szög is megvan, mivel a három összege 180fok.

Ekkor az ABD háromszögben megvan egy oldalad, és minden szöged. Kiszámolsz egy másik oldal szinusztétellel:

sin(Béta) / sin(Delta) = b/d alapján, innen megvan a d olal (BD olalt jelöltem d-vel).

Ezután pedig használhatod területszámításra a következő képletet: T = a*b*sin(gamma) / 2, azaz két oldal, és a közbezárt szög alapján


Remélem menni fog

2011. márc. 21. 14:26