ABC háromszög C csúcsánál lévő szög 70° -os. ABC szög és BAC szög szögfelezőjét meghúzzuk. A metszéspontjuk O pont. Mekkora az AOB szög? Hogyan számoljuk ki?

2011. ápr. 2. 17:40
 1/1 anonim válasza:

ez nagyon egyszerűű :D

a CAB és ABC szögek összege 180-70 fok, tehát ha behúzzuk a szögfelezőjüket, akkor OAB+OBA=(180-70)/2=55 fok.

Tehát AOB=180-55=125

2011. ápr. 2. 18:01