Valamely derékszögű háromszögben az egyik hegyesszög tangense 3/2; területe 12cm2. Mekkorák az oldalai és a szögei?


Ismereteim:

tg 3/2= 56°18` >>> alfa szög 56°18`

béta szög 33°42` (180°-90°-56°18`)

T=12cm2

Tehát már csak az oldalainak hosszát kéne kiszámolni, de szt nem tudom hogyan!


2010. márc. 17. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
16 éa 57
2010. márc. 17. 16:31
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt is leírnád, hogy hogyan számoltad ki?

Előre is kössz!

2010. márc. 17. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Én így állnék neki:

A tangens a két befogó aránya. Tehát, ha az egyik befogó 2a, akkor a másik befogó 3a.

A derékszögű háromszög területe a két befogó szorzata osztva kettővel, tehát 2a*3a/2=12.

3a^2=12

a^2=4

a=2 - csak a pozitív gyök fogadható el.

Tehát a befogók 4 és 6 cm hosszúak.

Az átfogó a Pitagorasz-tétellel számítható ki, a szögek pedig kinézhetők a tangenstáblázatból.

2010. márc. 17. 16:42
 4/6 A kérdező kommentje:

annyit tévedtél, hogy a háromszög területe:

befogó szorozva magasággal és az osztva 2 -vel, vagy a két befogó szorozva a sin alfával és az osztva 2 -vel;

DE az eljárás az jó, íygy már eltudok rajta menni és a megoldás is meg van

úgyhogy kössz

2010. márc. 17. 17:44
 5/6 A kérdező kommentje:

derékszögűnél a magasság az egyik befogóval egyenlő

(én 'ülye)

2010. márc. 17. 17:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelen esetben az alfa 90 fok, aminek a szinusza 1.
2010. márc. 18. 22:55