2010. máj. 12. 18:36
4/13 A kérdező kommentje:
a másik alap
2010. máj. 12. 18:46
6/13 anonim válasza:
T=a+c/2 *m ebből ki lehet számolni. a=28
7/13 A kérdező kommentje:
ezt én is tudom..köszí:)
de hogy jött ez ki?:)
2010. máj. 12. 18:50
8/13 anonim válasza:
Már előttem felírták: a trapéz területszámítási képletébe berakod, amit ismersz /megadtak/, a többi egyenletrendezés...
9/13 A kérdező kommentje:
OK.köszi
2010. máj. 12. 18:57
10/13 anonim válasza:
Egyenletből jött ki neki.
T=(a+c)/2*m
Megadott adatok behelyettesítésével:
240=(a+12)/2*12 <-- egyszerű egyismeretlenes egyenlet, a-t keressük
240=(a+12)/2*12 /*2
480=12*(a+12)
480=12a+144 /-144
336=12a
a= 28 cm
A helyes megoldás 8 cm. Ellenőrzés:
T=(a+c)/2*m=(28+12)/2*12=240