Segítenétek? Számítsd ki a trapéz hiányzó adatát, ha egyik alapja 12 cm, magassága 12 cm, területe 240cm/2?

2010. máj. 12. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
dehogy számítom
2010. máj. 12. 18:40
 2/13 anonim válasza:
számítsd ki te xD
2010. máj. 12. 18:43
 3/13 anonim ***** válasza:
mik a hiányzó adatok?
2010. máj. 12. 18:43
 4/13 A kérdező kommentje:
a másik alap
2010. máj. 12. 18:46
 5/13 anonim ***** válasza:
A másik alap: 28cm
2010. máj. 12. 18:48
 6/13 anonim ***** válasza:
T=a+c/2 *m ebből ki lehet számolni. a=28
2010. máj. 12. 18:49
 7/13 A kérdező kommentje:

ezt én is tudom..köszí:)

de hogy jött ez ki?:)

2010. máj. 12. 18:50
 8/13 anonim ***** válasza:
Már előttem felírták: a trapéz területszámítási képletébe berakod, amit ismersz /megadtak/, a többi egyenletrendezés...
2010. máj. 12. 18:53
 9/13 A kérdező kommentje:
OK.köszi
2010. máj. 12. 18:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyenletből jött ki neki.

T=(a+c)/2*m

Megadott adatok behelyettesítésével:

240=(a+12)/2*12 <-- egyszerű egyismeretlenes egyenlet, a-t keressük

240=(a+12)/2*12 /*2

480=12*(a+12)

480=12a+144 /-144

336=12a

a= 28 cm


A helyes megoldás 8 cm. Ellenőrzés:

T=(a+c)/2*m=(28+12)/2*12=240

2010. máj. 12. 19:01
1 2