Hogyan kell a 101 - et és a 211 - et felbontani?

Hogyan kell öszetett számok pramtényezős alakjában felírni az ilyen számokat amiknek 1 van a végén?Tudjátok amikor " fel kell akasztani a számot"
2008. okt. 12. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A 101 és a 211 prímszámok. Egyébként aminek 1-es van a végén ugyanúgy kell prímtényezőkre felbontani, mint a párosokat (ne 2-vel kezd a felbontást, hanem 3-mal, 5-tel, 7-tel, 13-mal stb)
2008. okt. 12. 20:32
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi , és hogyha elkezdem osztani 3 mal és marad maradék az baj?
2008. okt. 12. 20:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az baj. De ha a 101-re és a 211-re próbáltad, akkor értelmetlen, mert mint mondtam, ezek prímszámok. Vagyis 101=1*101 és 211=1*211
2008. okt. 12. 20:40