A+B a köbönt hogy lehet felbontani?

2011. jan. 9. 18:03
 1/5 A kérdező kommentje:
meglett :)
2011. jan. 9. 18:08
 2/5 A kérdező kommentje:
a3+a2b+b3+ab2
2011. jan. 11. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen úgy van...

(a+b)^3=(a+b)^2*(a+b)=(a^2+2ab+b^2)*(a+b)=a^3+2*a^2b+a*b^2+b*a^2+2b^2*a+b^3=

a^3+3*a^2*b+3a*b^2+b^3 {=a^3+b^3+3ab(a+b)}

2011. jan. 11. 22:34
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a helyesbítést
2011. jan. 11. 22:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Mit mondjak, nem sokban tér el a módosítás....
2011. jan. 12. 22:49