Mi legyen az "a" paraméter értéke, hogy végtelen sok megoldása legyen a lineáris egyenletrendszernek?


2x+3y+5z=-1

x+4y+2z=2

4x+11y+9z=a



2017. márc. 12. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
5.
2017. márc. 12. 23:07
 2/7 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd, hogy mi is 5?
2017. márc. 12. 23:11
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
A válasz a kérdésedre.
2017. márc. 12. 23:13
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem a végén a mátrix:

1 0 14/5 | -2

0 1 -1/5 | 1

0 0 0 | a-13

Hogy jött ki az 5?

2017. márc. 12. 23:15
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Egyszer az első sor meg kétszer a második sor egyenlő a harmadik sorral.

Rosszul számoltál valamit.

2017. márc. 12. 23:19
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudj, nem vettem észre a mínusz jelet. Igazából 3.
2017. márc. 12. 23:21
 7/7 anonim ***** válasza:
56%

2x+3y+5z=-1

x+4y+2z=2

4x+11y+9z=a


(2x+3y+5z)*1+(x+4y+2z)*2=4x+11y+9z

-1*1+2*2=a

a=3

2017. márc. 13. 14:16