2x+3y+5z=-1
x+4y+2z=2
4x+11y+9z=a
2017. márc. 12. 22:49
2/7 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd, hogy mi is 5?
2017. márc. 12. 23:11
4/7 A kérdező kommentje:
Nekem a végén a mátrix:
1 0 14/5 | -2
0 1 -1/5 | 1
0 0 0 | a-13
Hogy jött ki az 5?
2017. márc. 12. 23:15
5/7 anonim válasza:
Egyszer az első sor meg kétszer a második sor egyenlő a harmadik sorral.
Rosszul számoltál valamit.
6/7 anonim válasza:
Ne haragudj, nem vettem észre a mínusz jelet. Igazából 3.
7/7 anonim válasza:
2x+3y+5z=-1
x+4y+2z=2
4x+11y+9z=a
(2x+3y+5z)*1+(x+4y+2z)*2=4x+11y+9z
-1*1+2*2=a
a=3