m racionális. x^2-(m+1)x+m=0 egyenlet gyökei között fennálljon a |x1-x2|=1 összefüggés2017. jan. 29. 19:24
1/3 anonim válasza:
Old meg a másodfokú egyenletet paraméteresen X1re és X2re
paraméterek:
a=1
b=(m+1)
c=m
Majd az így kapott összefüggések és a |x1-x2|=1 egy egyenletrendszert fognak alkotni, amelyet egyenletrendszert szintén meg kell oldani figyelembe véve az abszolút érték jelet és kész
2/3 A kérdező kommentje:
mik azok a kapott összefüggések? nem értem mire gondolsz
2017. jan. 29. 21:19
3/3 anonim válasza:
Oldd meg az egyenletet a megoldóképlettel. Elég észrevenni, hogy a megoldóképletben gyökjel alatt
(m+1)^2-4m=(m-1)^2
van, így az egyenlet gyökei
x1=m és x2=1.
Ezeknek a különbsége nyilván csak úgy lehet 1, ha
m=0 vagy m=2.