m racionális. x^2-(m+1)x+m=0 egyenlet gyökei között fennálljon a |x1-x2|=1 összefüggés

2017. jan. 29. 19:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Old meg a másodfokú egyenletet paraméteresen X1re és X2re

paraméterek:

a=1

b=(m+1)

c=m


Majd az így kapott összefüggések és a |x1-x2|=1 egy egyenletrendszert fognak alkotni, amelyet egyenletrendszert szintén meg kell oldani figyelembe véve az abszolút érték jelet és kész

2017. jan. 29. 20:43
 2/3 A kérdező kommentje:
mik azok a kapott összefüggések? nem értem mire gondolsz
2017. jan. 29. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Oldd meg az egyenletet a megoldóképlettel. Elég észrevenni, hogy a megoldóképletben gyökjel alatt

(m+1)^2-4m=(m-1)^2

van, így az egyenlet gyökei

x1=m és x2=1.

Ezeknek a különbsége nyilván csak úgy lehet 1, ha

m=0 vagy m=2.

2017. jan. 29. 23:31