Hogyan kell megoldani ezt a feladatot?

Egy kétjegyű természetes szám egyik számjegye 3-mal kisebb a másiknál. Ha a jegyeit felcseréljük, az eredeti harmadánál 15-tel nagyobb számot kapunk. Melyik ez a szám?
2017. febr. 28. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:

szám alaki: x+3 ...x valódi értéke 10(x+3)+x=11x+30

felcserélt szám x...x+3 valódi é:10x+x+3=11x+3

egyenlet:

(11x+30)/3+15=11x+3

.

x=3

Szám:63

63/3+15=36

2017. febr. 28. 13:47
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2017. febr. 28. 13:57