Szerintetek hogy kell ezt a szöveges feladatot megoldani?


Feri azzal dicsekedett, hogy ötször több eurót keres mint Józsi. Józsi tudta, hogy 40 euróval kapott kevesebbet Ferinél.

Hány eurót kapott a két férfi összesen?



2017. febr. 24. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:

F-40=J

F=5J

-=>

F=5(F-40)

F=5F-200

0=4F-200

F=200/4, ebből már tudsz Józsit számolni.

2017. febr. 24. 21:02
 2/2 anonim ***** válasza:

X+40=5X

40=4X


Jozsi 10, Feri 50 Eurot kapott.

2017. febr. 25. 17:14