Valaki letudná vezetni ezt a feladatot: cosX=sin (x-pi/4)?


Légy szíves részletesen, hogy megtudjam érteni.


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. febr. 23. 18:46
 1/1 bongolo ***** válasza:
69%

Mivel cos(α - π/2) = sin(α), ezért

sin(x-π/4) = cos((x-π/4) - π/2) = cos(x - 3π/4)


Tehát ezt kell megoldani:

cos(x) = cos(x - 3π/4)


cos α = cos β két esetben teljesül:

a) α = β + 2kπ

b) -α = β + 2kπ


A mi esetünkben ez azt jelenti, hogy:


a) x = x - 3π/4 + 2kπ

vagyis 0 = -3π/4 + 2kπ, ez sosem teljesül.


b) -x = x - 3π/4 + 2kπ

2x = 3π/4 - 2kπ

x = 3π/8 - kπ


(lehet úgy is írni, hogy 3π/8 + kπ, hisz k egy tetszőleges egész szám, vagyis negatív is.)


Megjegyzés: A wolfram alfán az jön ki, hogy nπ - 5π/8, de az ugyanez, mert 3π/8 - π = -5π/8

2017. febr. 23. 21:56