Légy szíves részletesen, hogy megtudjam érteni.
A válaszokat előre is köszönöm!
2017. febr. 23. 18:46
1/1 bongolo válasza:
Mivel cos(α - π/2) = sin(α), ezért
sin(x-π/4) = cos((x-π/4) - π/2) = cos(x - 3π/4)
Tehát ezt kell megoldani:
cos(x) = cos(x - 3π/4)
cos α = cos β két esetben teljesül:
a) α = β + 2kπ
b) -α = β + 2kπ
A mi esetünkben ez azt jelenti, hogy:
a) x = x - 3π/4 + 2kπ
vagyis 0 = -3π/4 + 2kπ, ez sosem teljesül.
b) -x = x - 3π/4 + 2kπ
2x = 3π/4 - 2kπ
x = 3π/8 - kπ
(lehet úgy is írni, hogy 3π/8 + kπ, hisz k egy tetszőleges egész szám, vagyis negatív is.)
Megjegyzés: A wolfram alfán az jön ki, hogy nπ - 5π/8, de az ugyanez, mert 3π/8 - π = -5π/8