2017. febr. 21. 09:45
1/8 anonim válasza:
EGY szám akármilyen közepe maga A szám. Ha EGY szám számtani, és mértani közepe nem ugyanaz, akkor hülye, aki a kérdést feltette.
2/8 anonim válasza:
3/8 A kérdező kommentje:
A számtani mondjuk 65 a mértani 58,7. És a kérdés a számpár
2017. febr. 21. 10:50
4/8 A kérdező kommentje:
De ez csak egy példa volt ,nézhetjük x és y-ba, csak értsem meg :D
2017. febr. 21. 10:51
5/8 Estádio de Felchút válasza:
(a+b)/2=x
Sqrt(ab)=y
Megoldod az egyenletet és kész.
6/8 anonim válasza:
Akkor a számpár két száma legyen a és b, sz a számtani közép, m a mértani.
sz=(a+b)/2
m=ab
Ha ismered sz-t és m-et, csinálsz egy trükköt, pl. a=m/b, és az első egyenletbe visszahelyettesíted, kijön hogy:
sz=(m/b+b)/2
ez meg egy egyismeretlenes egyetlenrendszer, megkell tudd oldani. Nyilván ha megkapod a b-t, a-t már kitudod számolni.
7/8 anonim válasza:
Bocsánat, az m-ekről lemaradt hogy m^2.
8/8 Tom Benko válasza:
x+y=2a (1)
xy=b^2
x^2+2xy+y^2=4a^2
x^2-2xy+y^2=4a^2-4b^2
x-y=\sqrt{4a^2-4b^2} (2)
(1)+(2):
2x=2a+\sqrt{4a^2-4b^2}
(1)-(2):
2y=2a-\sqrt{4a^2-4b^2}
TAF