Megvan adva egy szám mértani és számtani közepe. Hogy kell kiszámolni, hogy mi a szám?


2017. febr. 21. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
EGY szám akármilyen közepe maga A szám. Ha EGY szám számtani, és mértani közepe nem ugyanaz, akkor hülye, aki a kérdést feltette.
2017. febr. 21. 10:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, így kevés az adat. Nemrég valaki így kérdezte:

[link]

Erre lehetett válaszolni.

2017. febr. 21. 10:13
 3/8 A kérdező kommentje:
A számtani mondjuk 65 a mértani 58,7. És a kérdés a számpár
2017. febr. 21. 10:50
 4/8 A kérdező kommentje:
De ez csak egy példa volt ,nézhetjük x és y-ba, csak értsem meg :D
2017. febr. 21. 10:51
 5/8 Estádio de Felchút ***** válasza:

(a+b)/2=x

Sqrt(ab)=y

Megoldod az egyenletet és kész.

2017. febr. 21. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor a számpár két száma legyen a és b, sz a számtani közép, m a mértani.

sz=(a+b)/2

m=ab

Ha ismered sz-t és m-et, csinálsz egy trükköt, pl. a=m/b, és az első egyenletbe visszahelyettesíted, kijön hogy:

sz=(m/b+b)/2

ez meg egy egyismeretlenes egyetlenrendszer, megkell tudd oldani. Nyilván ha megkapod a b-t, a-t már kitudod számolni.

2017. febr. 21. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az m-ekről lemaradt hogy m^2.
2017. febr. 21. 11:33
 8/8 Tom Benko ***** válasza:

x+y=2a (1)

xy=b^2


x^2+2xy+y^2=4a^2

x^2-2xy+y^2=4a^2-4b^2

x-y=\sqrt{4a^2-4b^2} (2)


(1)+(2):

2x=2a+\sqrt{4a^2-4b^2}


(1)-(2):

2y=2a-\sqrt{4a^2-4b^2}


TAF

2017. febr. 23. 08:48