2016. okt. 23. 19:39
1/3 anonim válasza:
1) a1+a5=60, emiatt a2+a4 szintén 60, mert +d és -d az előző két elemhez képest;
továbbá a3=(a2+a4)/2=30
így az első öt elem összege 60+60+30=150
2) a 201-ik pozitív páros szám: 2*201=402
a hivatalos képlettel:
a201=2+(201-1)*2=402
2/3 anonim válasza:
1) 10,;20; 30; 40; 50; 10+50 az 60 ugye... Ezeket csak add ösze.
2) 402; 201*2
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. okt. 23. 23:53