Rebeka30 kérdése:

Két feladatom lenne. 1. Egy számtani sorozat első és ötödik tagjának összege 60. Mennyi a sorozat első öt tagjának összege? 2. Melyik a 201-edik pozitív páros szám?


2016. okt. 23. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1) a1+a5=60, emiatt a2+a4 szintén 60, mert +d és -d az előző két elemhez képest;

továbbá a3=(a2+a4)/2=30

így az első öt elem összege 60+60+30=150


2) a 201-ik pozitív páros szám: 2*201=402

a hivatalos képlettel:

a201=2+(201-1)*2=402

2016. okt. 23. 19:45
 2/3 anonim ***** válasza:

1) 10,;20; 30; 40; 50; 10+50 az 60 ugye... Ezeket csak add ösze.


2) 402; 201*2

2016. okt. 23. 19:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. okt. 23. 23:53