Hány százalékos haszonnal dolgozott az árus?


Sziasztok!


Az alábbi feladatban kérném a segítségeteket:

A lufikból 19.4$ az árus bevétele. A lufi beszerzési ára 0.4$, ez 14 db lufi esetén 5.6$, ezért a lufis haszna 13.8$.


Megoldás szerint: "Ez kB 246,4%os haszonnak felel meg."


Valaki el tudná magyarázni, hogy jött ez a % ki? :(



2017. febr. 17. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
[(19,4-5,6)/5,6]*100=annyi
2017. febr. 17. 09:23
 2/3 curiousgeorge09 ***** válasza:
100%

Szia!


Amennyiért megveszi, azaz amennyi a lufi eredeti értéke (5.6$), az a 100%


Amennyivel drágábban eladja (19.4$-5.6$=13.8$), az az ő tiszta haszna.


Az 5.6$ a 100%

A 13.8$ az X%

, ahol X a kérdés, azaz a keresett szám. A számpárok egyenes arányban vannak egymással:

X/13.8 = 100/5.6


Ebből X = 13.8*100/5.6 = 246.429


Vagyis 246.429%-os haszonnal dolgozik.


Szép napot! Üdv.

2017. febr. 17. 09:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 17. 09:48