Sziasztok!
Az alábbi feladatban kérném a segítségeteket:
A lufikból 19.4$ az árus bevétele. A lufi beszerzési ára 0.4$, ez 14 db lufi esetén 5.6$, ezért a lufis haszna 13.8$.
Megoldás szerint: "Ez kB 246,4%os haszonnak felel meg."
Valaki el tudná magyarázni, hogy jött ez a % ki? :(
2017. febr. 17. 09:07
2/3 curiousgeorge09 válasza:
Szia!
Amennyiért megveszi, azaz amennyi a lufi eredeti értéke (5.6$), az a 100%
Amennyivel drágábban eladja (19.4$-5.6$=13.8$), az az ő tiszta haszna.
Az 5.6$ a 100%
A 13.8$ az X%
, ahol X a kérdés, azaz a keresett szám. A számpárok egyenes arányban vannak egymással:
X/13.8 = 100/5.6
Ebből X = 13.8*100/5.6 = 246.429
Vagyis 246.429%-os haszonnal dolgozik.
Szép napot! Üdv.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 17. 09:48