220g 12%-os cukoroldathoz 80g vizet öntünk. Hány százalékos oldatot kaptunk? Hogyan kell kiszámolni?


2017. jan. 4. 17:23
 1/3 anonim válasza:
2017. jan. 4. 17:28
 2/3 anonim ***** válasza:

220*0,12=26,4g cukor. Ennyi van 220g oldatban.

220+80=300 ennyi lesz a higított oldat tömege.

(26,4/300)*100=8,8%

2017. jan. 4. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha 12 tömegszázalékos az oldat, az azt jelenti, hogy 100 grammban 12 gramm oldott anyag van. Felírsz egy aránypárt, hogy akkor 220 grammból mennyi az oldott anyag. ((220*12):100). Ha az oldat tömege 80 grammal nő, 300 g oldatunk lesz. A tömegszázalék képlete (oldott anyag : oldat tömege)*100, és ugyanannyi oldott anyagod maradt, az oldatod tömege pedig 300 gramm.
2017. jan. 4. 17:30