Hány százalékos volt az az ecet, amelyből 6 decilitert kevertünk 4 deciliter 45 %-os ecethez, és a keverék 30%-os lett?

Légyszíves levezetnétek?

2016. okt. 22. 16:48
 1/3 Minekvan ***** válasza:
0%
2%
2016. okt. 22. 17:30
 2/3 anonim ***** válasza:

6x + 4*45 = 30*10

6x = 120

x= 20 %

2016. okt. 22. 19:03
 3/3 Arp Du ***** válasza:

ecet tartalom:

6dl*x + 4dl*0,45 = (6+4 dl)*0,30

6*x +1,8=3

6*x=1,2

x=0,2

0,2*100=20%

2016. okt. 22. 19:06