2017. jan. 10. 20:35
1/2 anonim válasza:
Közös nevezőre hozol, aztán a számlálókat összeadod/kivonod egymásból, és kész.
Pl. 1/2 + 1/3 = 3/6 + 2/6 = (3+2)/6 = 5/6
3/2 - 1/3 = 9/6 - 2/6 = (9-2)/6 = 7/6