Leírnátok az algebrai törtek összeadása és kivonásának a szabályát?


2017. jan. 10. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Közös nevezőre hozol, aztán a számlálókat összeadod/kivonod egymásból, és kész.


Pl. 1/2 + 1/3 = 3/6 + 2/6 = (3+2)/6 = 5/6

3/2 - 1/3 = 9/6 - 2/6 = (9-2)/6 = 7/6

2017. jan. 10. 20:40
 2/2 anonim ***** válasza:
2017. jan. 10. 20:52