Matematikáról lenne szó! Nem megy a gyökvonás összeadása ill. kivonása Ezt kellene elmagyarázni?

Arról lenne szó hogy matematikából új tanárom van és ő nem tud magyarázni/5 voltam matekból év végén 10-es vagyok/. És most érkeztünk el a gyökvonáshoz./Gyökvonás jelét ezzel helyettesítem : #/ Ez megy csak akkor akadtam el, amikor ezt a feladatot kaptuk: (#108+#75+#27-#48)*2#3... az eredmény pedíg ez lett: 20*3=60. Ezt ha el tudnátok magyarázni igazán megköszönném!

2013. szept. 25. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen gyanús a jobb oldalon a 2*gyök3:

Minden tagot írd át 3 majd gyök3 szarzataivá:

108=36*3=6*6*3

75=25*3=5*5*3

27=9*3=3*3*3

48=16*3=4*4*3

Így ezekből lesz:

(6*gyök3+5*gyök3+3*gyök3-4*gyök3)*2*gyök3=10*gyök3*2*gyök3= jé tényleg 60

2013. szept. 25. 18:04
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy hova tűnik a gyök alatt 3? Mert ha 10* gyök3*2*gyök3 az nálam 20*gyök3.
2013. szept. 25. 18:20
 3/3 Brain Storming ***** válasza:

"Azt nem értem hogy hova tűnik a gyök alatt 3? Mert ha 10* gyök3*2*gyök3 az nálam 20*gyök3."


10*#3*2#3 = (rendezd át a számokat úgy, hogy a két #3 egymás mellé kerüljön) = 10*2*#3#3 = 20*(#3)^2 = (mivel ha egy négyzetgyököt négyzetre emelsz, akkor a gyök alatti számot kapod) 20*3=60

2013. szept. 26. 18:10