Matek! Tört összeadása, természetes számmal?


Tört összeadása természetes számmal?

Pl. 2/3 + 1 = ??

Elfelejtettem a nyár során:D


2016. szept. 11. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:

1=3/3

2/3+3/3=5/3

2016. szept. 11. 18:11
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de itt így szól:

96/35 + 1 = ??

Az mennyi?

2016. szept. 11. 18:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Az egészet át kell írni 35-ödökre. 1 egész az hány 35-öd?
2016. szept. 11. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:
96/35+1= 35/35= 131/35
2016. szept. 11. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagyis 96/35+35/35*
2016. szept. 11. 18:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es :)
2016. szept. 11. 18:32