2016. szept. 10. 12:30
1/5 anonim válasza:
gyök alatt: (1+21)/2 * 11 = 11*11 -> 11 természetes szám, ez annak a négyzete
természetes szám négyzetének négyzetgyöke maga a természetes szám
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , csak annyit nem értek , hogy az elején honnan jött az a szorzás a 11-el?
2016. szept. 10. 12:58
3/5 anonim válasza:
1-től 21-ig 11 darab páratlan szám van, tehát a számtani sorozat összegképletében n=11. De mivel nem nagy varázslat összeadni ezeket a számokat manuálisan, majd gyököt vonni, így is meg lehet oldani.
4/5 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam hogy onnan jon ,koszonom a turelmet es a gyors valaszt !
2016. szept. 10. 13:04
5/5 Fibonacci válasza:
Egyébként az első n páratlan (pozitív) szám összege mindig egyenlő n² -tel:
1 = 1²
1+3 = 2²
1+3+5 = 3²
1+3+5+7 = 4²
1+3+5+7+9 = 5²
1+3+5+7+9+11 = 6²
stb.
Tehát pl.
√(1+3+5+7+…+2013+2015+2017) = √(1009²) = 1009