Ha van egy 8cm-s és egy 6cm-es vektor amiket összeadunk úgy hogy: a,egyirányba b,ellentétesen irányba néznek c,merőlegesek egymásra akkor az eredményük: a,14cm b,14cm c,10cm Most vettük és eléggé rosszul magyaráz a tanár.Jól csináltam? Továbbá van még két kérdés ha 120 és ha 60 fokos szöget zárnak akkor mennyi lesz? Ennek alig tudtam nekiállni.2015. okt. 4. 11:50
1/1 anonim válasza:
a) jól csináltad
b) ha ellentétes irányba néznek, akkor ki kell őket vonni egymásból, 2cm a megoldás
c) jól csináltad
Ha 120°-os szöget zárnak be, akkor koszinusz-tétellel számolható a háromszö harmadik oldala. Hogy el tudd képzelni, nézd meg a fenti linken a második képet, abban is a jobb oldalát. Ott kb pont 120°-ot zár be egymássa la két vektor. Felteszem, hogy c=a+b, így a koszinusz-tétel:
c^2 = a^2 + b^2 -2*a*b*cos(120°)
Ebben az egyenletben csak c=a+b vektor az ismeretlen, ki tudod számolni.
60°-nál pepitában ugyanez, csak nyilván 60°-ot helyettesítesz be.