Valaki segítene picit matekból?


[link]

Bármelyik megoldása már segítségég lenne.

Előre is köszönöm



2017. jan. 7. 11:31
 1/1 anonim ***** válasza:

A baloldali hasáb alsó részét nem nagyon látom.


3*(log3 x + logx 3)=10 áttérsz 3-as alapú logaritmusra

3*(log3 x + log3 3 /log3 x)=10

3*(log3 x + 1/log3 x)=10

Legyen log3 x =y!

3*(y+1/y)=10

3y+3/y=10

3y^2-10y+3=0 ezt megoldva y=3 és y=1/3 adódik

log3 x =3 amiből x=27

log3 x =1/3 amiből x= köbgyök(3)

2017. jan. 7. 15:11