Kik jók matekból, hogy tudjanak segíteni egy picit?


1. Mekkora az egyenlő szárú háromszög alapja, ha szára 3,8 cm és az alapon fekvő szögei 68°24`-esek?

2. egy kettőslétra egyik szárának hossza 195 cm. A kettőslétrát felállítottuk, mégpedig úgy, hogy a lábai a talajon 95 cm távolságra vannak egymástól. mekkora a kettőslétra nyílásszöge? (vagyis mekkora a szárak hajlásszöge?)

3. Egy kettőslétra egyik szára 195 cm hosszúságú. A kettőslátra legfelső fokai a szárakon 180 cm-nél vannak. Teljesen kinyitjuk a kettőslétrát, amennyire a biztonsági láncok engedik . Ekkor a kettőslétra nyílásszöge 28.5°. Ha felmászunk a kettőslétrán és felállunk a legmagasabb fokaira , akkor milyen magasan állunk a talajhoz képest?

4. Egy fonálon lengő kis pontszerű test két szélső helyzete közötti távolság 24 cm. A fonál hossza 95 cm. határozzuk meg, hogy mekkora szöget zár be a fonálinga a két szélső helyzete között.

Nagyon megköszönném. Tudom, hogy már volt régebben de senki se adott kielégítő választ... :(


2010. máj. 24. 19:02
 1/6 anonim válasza:
100%

1. először számold ki a háromszög magasságát (m):

sin68°24'=m/3,8 ebből m=3,5

majd Pitagorasz tétellel kiszámolod az alap felét:

(a/2)²=3,8²-3,5²

ebből a=2,79 (számolj utána, hogy jól számoltam-e)

2010. máj. 24. 19:09
 2/6 anonim válasza:
100%

2. gondolom akkor ez is egyenlő szárú 3szög.

sin(α/2)=(95/2)/195

α=28,2°

2010. máj. 24. 19:13
 3/6 anonim válasza:
a többit hasonló módon oldd meg;)
2010. máj. 24. 19:16
 4/6 anonim válasza:
bár nem oldottam meg mind a 4 feladatot, csak 2-t példaképp,ezzel próbáltalak arra serkenteni,hogy te magad is megtudd oldani a feladatokat, azért illene megköszönni a segítséget, nemde?!
2010. máj. 24. 19:31
 5/6 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm...hát 12 feladat van igazából, csak műtét miatt hiányoztam 1 hetet és nem vágom az egész témát...és ezen múlik az évvégi jegyem :S

de köszönöm ez alapján lehet, hogy megtudom csinálni őket :D

2010. máj. 24. 19:34
 6/6 anonim válasza:
örülök, hogy tudtam segíteni:)
2010. máj. 24. 20:00