Kristályvízes feladatot, hogy kell megoldani?

500cm3 0,836mol/dm3 konc., 1,100g/cm3 Nátrium-tioszulfát-oldathoz 62,0g kristálvízes nátrium-tioszulfát-oldatot oldunk. A keletkezett oldat 17,25 tömeg% - os lett. Hány kristályvízzel kristályosodik a nátrium-tioszulfát? Hogy kell erre felírni a keverési egyenletet? Melyik adatokból kell a tömeget számolni, ha van mol is és sűrüség is?

2017. jan. 1. 14:25
 1/1 anonim ***** válasza:

1,1g/cm3*500cm3= 550 g

550g+62g=612g oldatod lesz

0,1725*612g= 105,57 g Na2S2O3

0,5 dm3*0,836M=0,418 mol

0,418 mol*158g/mol=66,044 g Na2S2O3

105,57g-66,044g=39,526g Na2S2O3, ennyit adtál hozzá az oldathoz

ennek az anyagmennyisége: 0,2502 mol

a kristályvíz tömege: 62g-39,526g=22,474g --> /18 g/mol: 1,2486 mol víz

1,2486/0,2502=5

2017. jan. 1. 19:18