500cm3 0,836mol/dm3 konc., 1,100g/cm3 Nátrium-tioszulfát-oldathoz 62,0g kristálvízes nátrium-tioszulfát-oldatot oldunk. A keletkezett oldat 17,25 tömeg% - os lett. Hány kristályvízzel kristályosodik a nátrium-tioszulfát? Hogy kell erre felírni a keverési egyenletet? Melyik adatokból kell a tömeget számolni, ha van mol is és sűrüség is?2017. jan. 1. 14:25
1/1 anonim válasza:
1,1g/cm3*500cm3= 550 g
550g+62g=612g oldatod lesz
0,1725*612g= 105,57 g Na2S2O3
0,5 dm3*0,836M=0,418 mol
0,418 mol*158g/mol=66,044 g Na2S2O3
105,57g-66,044g=39,526g Na2S2O3, ennyit adtál hozzá az oldathoz
ennek az anyagmennyisége: 0,2502 mol
a kristályvíz tömege: 62g-39,526g=22,474g --> /18 g/mol: 1,2486 mol víz
1,2486/0,2502=5