Quattrolove kérdése:

Üdv Segitenetek nekem megoldani egy algebrai feladatot? 2x+5x+4x+x4=20 x+3x+2x+x4=11 2x+10x+9x+7x=40 3x+8x+9x+2x=37


Az első oszlop alsó indexei 1

Masodik oszlop alsó indexei 2

Harmadiké 3

Negyediké 4


2016. dec. 27. 17:37
 1/7 A kérdező kommentje:

2x+5x+4x+x4=20

x+3x+2x+x=11

2x+10x+9x+7x=40

3x+8x+9x+2x=20

atlathatobb

Az első oszlop alsó indexei 1

Masodik oszlop alsó indexei 2

Harmadiké 3

Negyediké 4

2016. dec. 27. 17:39
 2/7 A kérdező kommentje:

vagy ezt a peldat... amelyik konyebb nektek

7x+9x+4x+20-2=0

2x-2x+x+1-6=0

5x+6x+3x+2x-3=0

2x+3x+x+1=0

az also sor indexei szinten

indexei 1

indexei 2

Harmadiké 3

Negyediké 4

2016. dec. 27. 17:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy négyismeretlenes egyenletrendszer vagy mi ez? Ha igen, akkor mit jelent pl legelső egyenletben, hogy x4? Most ehhez az egyhez odaírtad az indexet is, vagy mi?

Inkább fényképezd le a feladatokat, és töltsd fel a képet!

2016. dec. 27. 18:08
 4/7 A kérdező kommentje:
AH BAKKER IGEN AHHOZ INDEXET IS ODAIRTAM VÉLETLENÜL. OTT CSAK X SIMÁN.. hát megpróbálom feltölteni csak ide még nem töltöttem nem tudom hogy csináljam :O
2016. dec. 27. 18:38
 5/7 A kérdező kommentje:
[link] A KÖZÉPSŐ FELADATOK... BÁRMELYIKÉT LEHET OLDANI AMELYIK TETSZIK NEKTEK..
2016. dec. 27. 18:56
 6/7 anonim ***** válasza:

1) 2x_1 + 5x_2 + 4x_3 + x_4 = 20

2) x_1 + 3x_2 + 2x_3 + x_4 = 11

3) 2x_1 + 10x_2 + 9x_3 + 7x_4 = 40

4) 3x_1 + 8x_2 + 9x_3 + 2x_4 = 37


Írjuk fel mátrix alakban:

|2 5 4 1.20|

|1 3 2 1.11|

|2 10 9 7.40|

|3 8 9 2.37|


Cseréljük fel az első és második sort:

|1 3 2 1.11|

|2 5 4 1.20|

|2 10 9 7.40|

|3 8 9 2.37|


Vonjuk ki az első sor kétszeresét a másodikból és a harmadikból, valamint a háromszorosát a negyedikből:

|1 3 2 1.11|

|0 -1 0 -1.-2|

|0 4 5 5.18|

|0 -1 3 -1.4|


Szorozzuk meg a második és a negyedik sort -4-gyel:

|1 3 2 1.11|

|0 4 0 4.8|

|0 4 5 5.18|

|0 4 -12 4.-16|

Most vonjuk ki a harmadik és negyedik sort is a másodikból:


|1 3 2 1.11|

|0 4 0 4.8|

|0 0 -5 -1.-10|

|0 0 12 0.24|


Itt már látható a negyeidk sorból, hogy 12*x_3=24, vagyis x_3=2

Innen a harmadik sor:

-5*x_3 - x_4 = -10

-5*2 - x_4 = -10

x_4 = 0

Innen a második sor:

4*x_2 = 8

x_2 = 2

Innen az első sor:

x_1 + 3*2 + 2*2 = 11

x_1 = 1


Tehát még egyszer:

x_1 = 1

x_2 = 2

x_3 = 2

x_4 = 0


Ellenőrzés:

2*1 + 5*2 + 4*2 + 0 = 20 JÓ

1 + 3*2 + 2*2 + 0 = 11 JÓ

2*1 + 10*2 + 9*2 + 7*0 = 40 JÓ

3*1 + 8*2 + 9*2 + 2*0 = 37 JÓ


Tehát a megoldások jók.

Így érthető? Próbáld megcsinálni a másodikat, ugyanezen szisztéma alapján.

2016. dec. 27. 20:42
 7/7 A kérdező kommentje:
hálás vagyok! sokat segitettél !! Nagyon sok köszönet érte :)
2016. dec. 27. 20:46