Mi ez az abszolútértékes levezetés?


www.kephost.com/image/v4id


Abszolútértékes függvényeket vettünk és a tanár ezt a levezetést írta alá. Ennek az elmagyarázásához kellene egy kis segítség.



2017. jan. 1. 11:46
 1/3 E1992 ***** válasza:
Nem lehet megnyitni a képet. Belinkelnéd légyszi még egyszer? :)
2017. jan. 1. 12:10
 2/3 A kérdező kommentje:
2017. jan. 1. 13:08
 3/3 dq ***** válasza:

|x| =

x ha x >= 0

-x ha x < 0


Ez az abszolútérték definíciója. Ha egy kicsit módosítod a képltet, akkor, a függvény maga is változik. Pl:


|x+1| =

(x+1) ha (x+1) >=0

-(x+1) ha (x+1) < 0


vagy:


|x| + 1 =

x + 1 ha x >= 0

-x + 1 ha x < 0


Stb. Olyan, mint a legó. Ha van egy hosszú rondaságod, van benne egy abszolútérték, akkor oda szöveggel beírod a definíciót, sokkal jobbat nem tehetsz.


Ha kettõ darab abszoluotértékes formula van benne, akkor kétszer írod be a definíciót.

2017. jan. 1. 13:51