www.kephost.com/image/v4id
Abszolútértékes függvényeket vettünk és a tanár ezt a levezetést írta alá. Ennek az elmagyarázásához kellene egy kis segítség.
2017. jan. 1. 11:46
1/3 E1992 válasza:
Nem lehet megnyitni a képet. Belinkelnéd légyszi még egyszer? :)
3/3 dq válasza:
|x| =
x ha x >= 0
-x ha x < 0
Ez az abszolútérték definíciója. Ha egy kicsit módosítod a képltet, akkor, a függvény maga is változik. Pl:
|x+1| =
(x+1) ha (x+1) >=0
-(x+1) ha (x+1) < 0
vagy:
|x| + 1 =
x + 1 ha x >= 0
-x + 1 ha x < 0
Stb. Olyan, mint a legó. Ha van egy hosszú rondaságod, van benne egy abszolútérték, akkor oda szöveggel beírod a definíciót, sokkal jobbat nem tehetsz.
Ha kettõ darab abszoluotértékes formula van benne, akkor kétszer írod be a definíciót.