Hogyan vezessem le? (kémia 9. o)


Valaki levezetné nekem teljesen ezt a feladatot?


10g 98 tömeg%-os kénsavoldatot 1000 cm3-re hígítunk. Hány mol/dm3 koncentrációjú az oldat?


Előre is köszönöm :)



2016. dec. 10. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

0,98*10 g = 98 g H2SO4-t tarlamaz az oldat.

Atomtömegek:

hidrogén: 1

kén: 32

O: 16

M (H2SO4) = (2*1 + 32 + 16*4) g/mol = 98 g/mol

n (H2SO4) = 98/98 mol = 1 mol

Tehát az oldal 1 mol/dm^3-es (mivel 1000 cm^3 = 1 dm^3)

2016. dec. 10. 18:56
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nahát még egy ilyen könnyűt is elrontok. Szóval elején 9,8 g van, tehát 0,1 mol/dm^3 lesz a megoldás.
2016. dec. 10. 18:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!^^
2016. dec. 12. 20:06