Valaki levezetné nekem teljesen ezt a feladatot?
10g 98 tömeg%-os kénsavoldatot 1000 cm3-re hígítunk. Hány mol/dm3 koncentrációjú az oldat?
Előre is köszönöm :)
2016. dec. 10. 16:30
1/3 anonim válasza:
0,98*10 g = 98 g H2SO4-t tarlamaz az oldat.
Atomtömegek:
hidrogén: 1
kén: 32
O: 16
M (H2SO4) = (2*1 + 32 + 16*4) g/mol = 98 g/mol
n (H2SO4) = 98/98 mol = 1 mol
Tehát az oldal 1 mol/dm^3-es (mivel 1000 cm^3 = 1 dm^3)
2/3 anonim válasza:
Nahát még egy ilyen könnyűt is elrontok. Szóval elején 9,8 g van, tehát 0,1 mol/dm^3 lesz a megoldás.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!^^
2016. dec. 12. 20:06