Kémia házi feladat! Hogy kell kiszámolni?

500 gramm 28 tömegszázalékos oldatot készítünk egy 10 tömegszázalékos és egy 60 tömegszázalékos oldatból. Mennyi az oldatok tömege külön-külön?
2016. dec. 6. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

x*10 + y*60 = 500*28

x*10 + y*60 = 14000


Tudjuk, hogy x+y=500, vagyis x=500-y, tehát:

(500-y)*10 + y*60 = 14000

5000 - y*10 + y*60 = 14000

y*50 = 9000

y = 180


Tehát a 60 tömegszázalékos oldatból 180 gramm kell, míg a 10 tömegszázalékosból 500-180=320 gramm.

2016. dec. 6. 23:10