500 gramm 28 tömegszázalékos oldatot készítünk egy 10 tömegszázalékos és egy 60 tömegszázalékos oldatból. Mennyi az oldatok tömege külön-külön?2016. dec. 6. 22:48
1/1 anonim válasza:
x*10 + y*60 = 500*28
x*10 + y*60 = 14000
Tudjuk, hogy x+y=500, vagyis x=500-y, tehát:
(500-y)*10 + y*60 = 14000
5000 - y*10 + y*60 = 14000
y*50 = 9000
y = 180
Tehát a 60 tömegszázalékos oldatból 180 gramm kell, míg a 10 tömegszázalékosból 500-180=320 gramm.