Egy összeg gyöke hogy írható fel a binomális tétel szerint?


Adott egy a+b összeg, melyről tudjuk a binom. tétel szerint, hogy:

(a+b)^N = szum k=0-tól N-ig (N alatt k)*a^(N-k)*b^k = x1 + x2 + ...

Már csak az a kérdés, hogy N=1/2 esetén mi x1, x2 ... ?



2016. dec. 30. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Először azt kellene megválaszolni, hogy összegre hogyan végzed el a gyökvonást.
2016. dec. 30. 23:18
 2/14 anonim ***** válasza:
x1, x2 ...-al mit jelolsz?
2016. dec. 31. 00:45
 3/14 A kérdező kommentje:

x1, x2, ... sat. az szumma elemei, vagyis:

(N alatt 0)*a^N*b^0, (N alatt 1)*a^(N-1)*b^1, (N alatt 2)*a^(N-2)*b^2 ...

Mivé lesznek ezek, ha N=0.5?

2016. dec. 31. 10:26
 4/14 tatyesz ***** válasza:
2016. dec. 31. 11:07
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


[link]



jo szamolgatast

2016. dec. 31. 11:50
 6/14 anonim ***** válasza:
mondjuk felvet nemi problemat, hogy a k 0-tol N-ig min es hogyan fut vegig
2016. dec. 31. 12:02
 7/14 anonim ***** válasza:
ja megse :D
2016. dec. 31. 12:05
 8/14 anonim ***** válasza:
vagy megis xd
2016. dec. 31. 12:06
 9/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, főleg ezt a Binomális sort.

Már csak egyetlen kérdésem maradt: Hogy értelmezhető ugyanez, ha N=-1?

Mert a gamma(x) függvénynek x=0-ban függőleges aszimptotája van, így ez kicsit problémás. De van rá képlet, ugye?

2016. dec. 31. 14:47
 10/14 dq ***** válasza:

[link]


Itt az (5) képlet azt adja, hogy (-1 K) = (-1)^K (vagy eggyel elcsúszva), amely megfelel a binomiális képlet által vártnak:

> (1+x)^-1 = 1 - x + x^2 - x^3 ...

A standard sorfejtés szerint. (azaz kis x-re elvégezve ezt a végtelen szummát, éppen 1/(1+x)-et kapod.

2016. dec. 31. 15:42
1 2